Jesteś tutaj: Aktualności Dlaczego warto czytać książki?

Dlaczego warto czytać książki?

Czytanie książek przynosi wiele korzyści. Możesz się zrelaksować, poszerzyć swoją wiedzę i poczuć, że spędziłeś dużo czasu ciesząc się książkami. Istnieje wiele korzyści z czytania książek. Wie o tym każdy, kto kiedykolwiek czytał dobrą książkę. Niestety, powoli zanika to zjawisko. Jest to spowodowane szybkim postępem technologii, który doprowadził do życia, które jest zbyt szybkie. Ludzie nie zdają sobie sprawy, jak ważne jest czytanie i jak korzystne może być w codziennym życiu. Tylko 10% ludzi czyta więcej niż siedem książek rocznie. Te statystyki są alarmujące.

Czytanie poprawia pamięć. Kiedy czytamy książkę, ważne jest, aby przypomnieć sobie tło postaci, ich osobowości i historię. Mózg poprawi swoją pamięć, próbując przypomnieć sobie wszystkie te informacje. Każda publikacja tworzy nowe ścieżki, wzmacniając te już istniejące. Czytanie daje więcej czasu na myślenie, analizę i refleksję. Aby zwiększyć aktywność pamięci, można kilkakrotnie wrócić do danego fragmentu i przeczytać go jeszcze raz. Czytanie książek pobudza wyobraźnię. Nasza wyobraźnia tworzy obrazy, które są powiązane z tymi, które już mamy w pamięci. Tak jak sportowcy trenują swoje mięśnie podnosząc ciężary lub kulturyści napinając i rozwijając swoje mięśnie, tak samo nasze "mięśnie pamięci" podczas czytania.

Jak do nas trafić?

Nasza księgarnia znajduje się w Sosnowcu w budynku Uniwersytetu Śląskiego przy ul. Grota-Roweckiego 5. Wejście do księgarni znajduje się od strony ul. Orlej, przy parkingu naziemnym, z którego klienci księgarni mogą korzystać.
Wjazd na parking naziemny znajduje się przy ul. Pułaskiego 1.

Studencka Księgarnia Językowa

ul. Grota-Roweckiego 5 lokal 125
41-200 Sosnowiec
NIP 6442091310